Strony internetowe

Zalety dobrej strony internetowej – nie trać więcej, pokaż się w sieci!1

Technologia mknie do przodu, coraz więcej aspektów codziennego życia przenosi się do Internetu: tam poszukujemy informacji, dokonujemy zakupów i rezerwacji, komunikujemy się i wymieniamy opiniami.

Zauważalny stał się również wzrost zaufania i użytkowania wirtualnego medium – liczba korzystających z sieci w Polsce to przeszło 22 milionów osób, Internet staje się coraz bardziej powszechny. W dzisiejszych czasach posiadanie strony WWW staje się, więc nie standardem, ale wręcz koniecznością.

Profesjonalna strona to pierwszy krok do skutecznej kampanii internetowej. Zdaniem ekspertów liczą się 2 pierwsze sekundy i wrażenia, jakich wtedy doświadcza użytkownik – odczucia te powinny być maksymalnie pozytywne. Osiągnąć to można poprzez właściwe wykreowanie strony:

  • powinna być ona aktualna, funkcjonalna, przejrzysta i łatwa w obsłudze – dobra strona internetowa wymaga stałej opieki!
  • powinna dostarczać odwiedzającemu pełnej i rzetelnej informacji na temat firmy i jej działalności – informacje niejasne lub niepełne mogą szybko zniechęcić klienta
  • ważna jest również odpowiednia domena – jej nazwa powinna być krótka, łatwa do zapamiętania i powiązana z nazwą lub działalnością firmy
  • strona musi być zoptymalizowana pod kontem SEO – (krótki poradnik jak zoptymalizować stronę napiszemy już niedługo)
  • należy też pamiętać o doborze hostingu u odpowiedniej firmy, która zagwarantuje bezpieczeństwo danych i niezawodność serwera o każdej porze dnia i nocy
  • powinniśmy również zadbać o pozycję naszej strony w rankingu wyszukiwarek – jeśli nie wiecie o co chodzi, to zastanówcie się czy zdarzyło Wam się kiedyś zaglądać dalej niż na 5 podstronę wyszukiwarki?

Kiedy już przebrniemy przez proces tworzenia i kreowania strony internetowej możemy w spokoju napawać się wizją sukcesów i korzyści, które za sprawą sprawnie działającej witryny na pewno nas nie ominą.

 

Zalety ciekawej i przejrzystej strony WWW.

Funkcja informacyjna:

- Twoja firma jest widoczna w Internecie,
– dajesz się poznać i znaleźć szerszemu gronu klientów,
– firma staje się bardziej rozpoznawalna, przyciąga uwagę,
– dzielisz się informacjami na temat działalności swojej firmy,
– przedstawisz pełną ofertę swoich usług i towarów.

Funkcja wizerunkowa:

- jesteś postrzegany jako nowoczesny przedsiębiorca – budzisz większe zaufanie,
– kreujesz nowy wizerunek w oczach klientów oraz konkurencji,
– wyróżniasz się w internetowym tłumie,
– podnosisz wiarygodność swojej firmy.

Funkcja promocyjna:

- strona w internecie to najtańsza forma reklamy, inwestycja, która się zwraca,
– poszerza zasięg wpływów i pole działania firmy, łatwiej dotrzesz do nowych klientów,
– zwiększa zasięg Twojej oferty na cały kraj.